5 Nisan 2017 Çarşamba

TIĞ İŞİ BLUZ(TÜLİN İRİŞ)


MALZEMELER:

Alize Diva ip (5 adet)(Color - 646)
3 numara tığ

YAPILIŞI:

45 cm kadar zincir çekilir.
1. Sıra: 3.zincire 1 tane 3'lü trabzan yapılır. Yanına 2 tane daha 3'lü trabzan yapılır. (Toplam 4 trabzan) 3 zincir çekilir. Son yapılan trabzanın üzerine 3 tane trabzan yapılır.4. zincire ipliksiz batılır. 7 zincir çekilir. 7. zincire 4 trabzan yapılır.3 zincir çekilir.Son trabzanın üzerine 3 trabzan yapılır. 13 örnek olana kadar bu şekilde yapılır.

2. Sıra: 7 zincir çekilir. Örneğin ortasına 4 tane 3'lü trabzab yapılır.3 zincir çekilir. Son trabzanın üzerine 3 tane 3'lü trabzan yapılır.Alttaki zincire ipliksiz batılır. 7 zincir çekilir. Diğer örneğin ortasına 4 tane 3'lü trabzan yapılır. Son trabzanın üzerine 3 tane 3'lü trabzan yapılır. Sıra sonuna kadar bu şekilde devam edilir.

ARKA:

Yaklaşık 64 sıra örülüp düz şekilde bırakılır.

ÖN:
58. sırada yanlarda 5 örnek  6 sıra örülür.Ortada 3 örnek bırakılır.

KOLLAR:

Omuzlar örerek birleştirilir. Kol için 10 tane örnek  yanlardan örerek devam edilir.Kollar yaklaşık 40 sıra örülür.Ben ipim bitene kadar kolları ördüm. Birleştirme için biraz bıraktım. Kolları daha uzun örmek isterseniz 1 tane daha ip almanız gerekir.  2 kol da örüldükten sonra ütülenir. Birleştirme yaparken ben 5 zincir çekerek her iki tarafa batarak birleştirdim. Böyle yapınca ayrı örüldüğü fark edilmiyor.
Daha detaylı bilgi için alizenin facebook sayfasına bakabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder